המדרשה למורות בגמלאות
  www.megadim.022.co.il
מגדי"ם ראשון לציון
יום ד', י’ באייר תשע”ח
    דף הבית  |  יצירת קשר  |  מי אנחנו  |  לוח הרצאות  |  פורום  |  להרשמה לאתר  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
אינציקלופדיה אינטרנטית למבחר אתרים בישראל
 
 
15:10 (23/08/10)
בטי רפד
 
 
 
 
 
שלום רב למשפחת מגדי"ם
תגובות: -1   צפיות: -1
"איזהו העשיר?" שואל בן זומא בפרקי אבות. התשובה שרובינו היינו נותנים היא שעשיר הוא מי שיש לו כמה בתים יפים, עובד כמנכ"ל מצליח בחברה גדולה, מבלה פעמיים בשנה בחופשות פאר בחו"ל וכו'. למרבה הפלא, התשובה של בן זומא שונה – "איזהו העשיר? השמח בחלקו!". כיצד אפשר באמת להיות שמחים בחלקינו, מדוע למרדף אחר כסף אין שובע, איזה מאמצים לשינוי ולשיפור בכל זאת טובים וראויים ומה מתוך הקריאה בפרשה סביר להניח שהיה אומרים על הסוגיה יעקב אבינו ועשיו?
בפרשת "תולדות" נקרא על הולדת התאומים יעקב ועשיו, על מכירת הבכורה ועל תחילת המאבק ביניהם, וזאת בהמשך למספר סיפורים נוספים המופיעים בספר "בראשית" ועוסקים בקינאה וביחסים טעונים בין אחים ואחיות (קין והבל, יצחק וישמעאל, לאה ורחל, יוסף ואחיו). מהי בכלל המשמעות הרוחנית של היות שני בני אדם "אחים", מדוע קשר זה מועד לפורענות אצל רבים, כיצד כל אחד מאתנו יכול להתחזק באהבת אחיו ואחיותיו וכיצד נצליח לחנך את ילדינו לאהבה ולאחווה ביניהם?
100 שנים חיכה אברהם אבינו להולדת בנו האהוב יצחק. ואז בבוקר אחד בהיר נחתה הפקודה: "קח נא את בנך, את יחידך אשר אהבת, את יצחק, ולך לך אל ארץ המוריה והעלהו שם לעולה". כיצד ניתן להבין את המבחן הזה שהעמיד הקב"ה את אברהם, מבחן אשר כל הורה לא יכול שלא להתקומם כנגדו? על משמעותה העמוקה של האמונה, על המקומות בהם כל אחד מאתנו נדרש לעקוד את המיותר והמעכב שבתוכו ועל השאלות האם היהדות היא דת גזענית ומה המשימה שנתן הקב"ה לעם ישראל בתוך המארג האוניברסלי הכלל אנושי.
כל התמונות משנת 2007 במגדים
שבעת פלאי ישראל
תגובות: -1   צפיות: -1
21:00 (24/08/10) בטי רפד
20:49 (24/08/10) בטי רפד
לפתיחה לחץ על הקובץ המצורף
רוצים להפוך קטעים משירים לצלצולים בנייד? לחתוך קטעי אודיו ולהפוך אותם לקבצים קטנים וקלים יותר? במקום להסתבך עם תוכנות עריכה והמרה, הסרגל הידידותי של Mp3 Cutter יאפשר לכם חיתוך קל, מהיר ופשוט, בלי שום כאבים ושום בעיות!
על ידי לחיצה על F11 במקשי המקלדת תוכלו לעבור לגלוש במסך מלא, לחיצה נוספת, תחזיר אתכם למצב הרגיל....
דבר תורה
חדשות ועידכונים
לוח הרצאות
טיולים וסיורים
גלרית תמונות ממגדי"ם
פעולות תרבות
שווה הצצה
תקצירי הרצאות
קישורים
סרטונים
מוסיקה
שלום לך ארץ נהדרת
מצווה להיות בשמחה
הודעות לרשימת תפוצה
טיפים
מגדים על השולחן-מבחר מתכונים משלנו.